środa, 15 lutego 2017

"Droga do piekła" Przemysław Piotrowski


Piotrowski w swojej najnowszej książce pozbawia czytelnika wszelkich złudzeń i zaprowadza go prosto do piekła. A czy ty jesteś gotowy na tę przerażającą i niezwykle tajemniczą podróż?


Głównym bohaterem książki jest były amerykański żołnierz John Pilar, który został skazany na śmierć za zamordowanie w wyjątkowo bestialski sposób swojej żony oraz dzieci. Więzienny kat wstrzykuje mu zabójczą mieszankę, ale to nie jest koniec jego życiowej podróży. Budzi się w nieznanym i dziwnym miejscu, do tego czuje odrażającą woń siarki, która wręcz uniemożliwia mu normalne oddychanie. 

Jego młodszy brat Lukas był kiedyś nowojorskim policjantem, obecnie jest prywatnym detektywem i ma poważne problemy z alkoholem. Lukas nie wierzy w winę Johna i za wszelką cenę pragnie dowiedzieć się prawdy. Odkrywa, że naczelnik więzienia, w którym zginął jego brat coś ukrywa. Razem z dziennikarką Rose prowadzi prywatne śledztwo, podczas którego zderzają się z niewyobrażalnym okrucieństwem i przemocą. 

"Droga do piekła" posiada wszystko to co powinien mieć dobry thriller. Główny wątek książki jest dobrze poprowadzony. Dużo się dzieje. Mamy tutaj sensacyjne wydarzenia, kryminale wątki oraz psychologiczną zabawę. Bohaterowie są interesujący, wyraziści i różnorodni. Książce towarzyszy ciągle rosnące napięcie oraz uciekający czas. W ciekawy sposób przedstawiony został również Nowy Jork oraz piekło.

Niestety nie jest to książka, którą czytałam z przyjemnością, ponieważ fabuła stworzona przez pisarz jest momentami przerażająca oraz ciężka do przyswojenia. Autor ukazał zepsutą ludzką psychikę oraz zdemoralizowane społeczeństwo. W książce nie brakuje wulgarności. Pisarz przekracza granice, ponieważ powieść nasycona jest przemocą, wulgarnością, torturami, cierpienia nie oszczędza nawet dzieciom.  
Książka jest dla ludzi o mocnych nerwach, ponieważ ilość występującego w niej zła jest czasami ciężka do przyswojenia. Sceny przemocy przedstawione są w bardzo realistyczny sposób, przez co czasami miałam wręcz problem, żeby przez nie przebrnąć, niektóre opisy omijałam. 
Zakończenie książki jest ciekawe, ale nie stanowiło wielkiego zaskoczenia. 

Czytaliście już tę książkę? Co o niej sądzicie? Za książkę dziękuję wydawnictwu Videograf 

23 komentarze:

 1. Jestem gotowa ;) Mimo brutalnych scen i trudnej fabuły, chętnie zapoznałabym się z ta książką bliżej.
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W takim razie czekam na twoją opinię po przeczytaniu ;)

   Usuń
 2. Muszę przyznać, że to co Tobie najmniej podobało się w książce, mnie zachęca do sięgnięcia po nią :) W dodatku autor pochodzi z mojego miasta więc byłoby grzechem, żebym nie zapoznała się z jego twórczością :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli lubisz tego typu książki, a brutalne opisy cię nie zniechęcają, to ta książka na pewno ci się spodoba :)

   Usuń
 3. Książka naprawdę mnie zaciekawiła. Przemoc czy wulgarność to dla mnie zalety, dają książce porządnego pazura. ;)
  Pozdrawiam!
  http://sunny-snowflake.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie jestem osobą o mocnych nerwach, więc ten tytuł na pewno sobie odpuszczę ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie słyszałam wcześniej o tym tytule, jednak przekonało mnie Twoje stwierdzenie, że ta książka posiada wszystko co dobry thriller powinien posiadać.

  OdpowiedzUsuń
 6. Wizja piekła przedstawiona wyraziście, sugestywnie i wstrząsająco. Świetnie się odnalazłam w tej powieści, zdecydowanie ma w sobie to coś. :)
  Bookendorfina

  OdpowiedzUsuń
 7. Niby brzmi zachęcająco, ale nie wiem, czy jestem w stanie znieść taki ogrom okrucieństwa. Obawiam się, że obraz zdemoralizowanego społeczeństwa przedstawiony w tej powieści jest aż nazbyt sugestywny.

  OdpowiedzUsuń
 8. A ja bardzo lubię książki z dreszczykiem, okrucieństwem, a nawet kupą krwi, więc zapisuję sobie ten tytuł. Jestem przekonana, że kiedyś ta książka trafi w moje ręce.
  Pozdrawiam i dołączam do grona osób obserwujących Twój blog.
  http://tamczytam.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 9. Początek recenzji mnie zainteresował, jednak zbyt duża wulgarność i przemocy zawartej w fabule powieści skutecznie mnie zniechęciła.

  Ciekawy blog, więc daje obserwuj,
  Pozdrawiam. :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Czytałam i stanowiła ciekawą lekturę :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Mimo tej brutalności, to coś dla mnie! Według mnie, dobry thriller powinien właśnie taki być, trzymać w napięciu i grać człowiekowi na emocjach, wywoływać niemal niepokój. Ten tytuł brzmi całkiem całkiem, taka prawdziwa droga do piekła na stronach książki byłaby z pewnością interesująca! ;)

  OdpowiedzUsuń
 12. Ohhh to może być dobra książka dla mnie :) Dobry thriller zawsze w cenie :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Po tej książce dłuuuugo miałam kaca. Mocna i ciężka, ale i dobra. Bardzo dobra!:)

  OdpowiedzUsuń
 14. Z jednej strony jestem na tak, z drugiej mam dystans.
  Pozdrawiam,
  www.zaczytanawiedzma.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 15. Może dałabym się przekonać, gdybym miała mniej zaległości czytelniczych. Brzmi intrygująco :)

  OdpowiedzUsuń
 16. Niedługo zabieram się za nią, to zło mnie kręci <3!

  OdpowiedzUsuń
 17. Nie lubię zbyt dużej brutalności w książkach. Jestem właśnie w trakcie oglądania Outlandera i... jest momentami zbyt brutalnie i niesmacznie, więc książkę sobie odpuszczę. Chyba ze mnie kiedyś na nią nabierze, to wtedy wiadomo :D

  Pozdrawiam
  To Read Or Not To Read

  OdpowiedzUsuń
 18. Może źle to zabrzmi ale uwielbiam brutalność w książkach! Niestety największym złem nie są duchy czy inne paranormalne zjawiska a ludzie. Nigdy nie bałam się zwierząt, duchów itp, bo największymi potworami są właśnie ludzie :) Na pewno przeczytam!

  OdpowiedzUsuń
 19. Jestem ogromnie zainteresowana tą powieścią. Od bardzo długiego czasu poluje na naprawdę dobry thriller. Mam nadzieję, że to właśnie będzie on. :) Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń